ev dekorasyon, dekorasyon ve ev yenileme teknikleri, yöntemleri

23 Haziran 2018 | ev dekorasyon

Bence bu yıl kış çok çabuk geçti. Kışın o yorucu atmosferini üzerimizden atmamız, evimizde birtakım tadilatlar yapmamız ya da başladığımız çalışmalara devam etmemiz gerekiyor.
Öncelikle evde kıştan kalma giysileri toplayarak kutulann içine güzelce yerleştirin. Yatak odanızda dolapların üzerinde kutuları koyabileceğiniz boş alanlar varsa kutularınızı oralara yerleştirin ya da sürekli kullanmadığınız yerleri bu tarz işlemler için kullanabilirsiniz. Evde dağınık ve fazla gördüğünüz tüm eşya-lannızı ortadan kaldırın, boşuna kalabalık yaparak görüntü kirliliği yaratmasınlar.

Elinize bir kağıt kalem alın ve evde yapabileceklerinizin listesini çıkarın. Evde bozuk kapı kolu ya da kapı kilitleri olabilir, eğer kendiniz ya-pabiliyorsanız bunlan yenileriyle değiştirin. Yok ben yapamam, böyle şeylerde kabiliyetim yok derseniz hemen bir usta çağırın ve bu işi çözme yoluna gidin. Geçen gün evde bilgisayar koltuğumun üze-rinde otururken karşıda tv ünitesinin önünde bulunan koltuğun ayağının yamuk durduğu dikkatimi çekti, kim bilir ne kadar zamandır öyle ama hiç farkında bile olmamışız, hemen elime bir şarjlı matkap aldım. Evde takım çantamın içinde böyle zamanlar için bulundurduğum vidalardan alarak ayağı koltuğuma taktım ve şimdi rahat bir şekilde kullanıyorum, siz de evinizde koltuklanma elden geçirin, belki onların da tamire ihtiyacı olan yerleri vardır da siz farkında değilsinizdir. Evini boyatmayı düşünenler mutlaka vardır. Onlar için birkaç ipucu vermek istiyorum. Öncelikle ev ya da ofisinizde nasıl bir boyama tarzı uygulayacaksınız? Mekan ne kadar ışık alıyor? Dikkat çeken bir yer mi yoksa sakin bir mekan mı yaratmak istiyorsunuz? Bu gibi konulara karar vermelisiniz. Bir odayı canlı göstermek istiyorsanız bu canlı renklerin odanın boyutunu küçültme etkisi yaratacağını kesinlikle unutmamanız gerek. Boya kullanırken gözden kaçırmamanız gereken en önemli husus hep aynı markanın ürünlerini kullanmak.


Yorum yap